Ana sayfa Dünya Eylem hazırlığındaki 4 PKK’lı terörist İran sınırında etkisiz hale getirildi

Eylem hazırlığındaki 4 PKK’lı terörist İran sınırında etkisiz hale getirildi

84
0

Eylem hazırlığındaki 4 PKK’lı terörist İran sınırında etkisiz hale getirildi

Iğdır 5. Hudut Alay Komutanlığı ekiplerince, Türkiye-İran sınırında bulunan Küçük Ağrı Dağı yakınlarında düzenlenen operasyonda, 1’i kadın 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, “Kahraman komandolarımız tarafından İran hudut hattında tespit edilen 4 PKK’lı terörist, SİHA’larımızın da destek verdiği başarılı operasyon ile etkisiz hale getirildi.” ifadelerine yer verildi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, etkisiz hale getirilen teröristlerin eylem hazırlığı içinde oldukları, İran sınırından geçip bölgede eylem yapmayı planladıkları anlaşıldı.

Teröristlerin üstlerinde 2 M-16 piyade tüfeği, 2 Kalaşnikof piyade tüfeği ve bu tüfeklere ait çok sayıda mühimmat, 1 RPG-7 roketatar, 4 roketatar sevk fişeği, 4 roketatar mühimmatı, 2 el bombası, 2 telsiz, 1 cep bilgisayarı, 1 tablet bilgisayar, 1 şemsiye, 1 yağmurluk, 1 el dürbünü, 1 aksiyon kamerası ve 1 termal dürbün ele geçirildi.

Ayrıca, teröristlerin termal kameralara yakalanmamak için termal kıyafet de taşıdıkları belirlendi.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.