Ana sayfa Dünya Terör örgütünden Suriye’nin kuzeyinde sağlanan huzur ortamını bozmaya yönelik yeni oyun

Terör örgütünden Suriye’nin kuzeyinde sağlanan huzur ortamını bozmaya yönelik yeni oyun

79
0

Terör örgütünden Suriye’nin kuzeyinde sağlanan huzur ortamını bozmaya yönelik yeni oyun

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/YPG, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde sağlanan huzur ve güven ortamını bozmak için her yolu deniyor.

Tarım alanlarını hedef alan teröristler, 26 Mayıs’ta Barış Pınarı bölgesinin doğu sınırındaki tarlalarda yangın çıkardı.

Yangını söndürmeye gidenlere de saldıran teröristlerin atışı sonucunda Suriye Milli Ordusundan iki kişi ile bir köylü yaralandı.Yangının söndürülmesinin ardından bölgede yapılan aramalarda tespit edilen el yapımı patlayıcılar da güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Provokasyonların devamı gelebilir

Bununla birlikle terör örgütü üyeleri, “Tel Tamir kırsalında Suriye Milli Ordusu tarafından bazı tarlaların yakıldığı” yönünde yalan beyanlarda bulunarak Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından gerçeği yansıtmayan bir raporun hazırlanmasını da sağladı.

Bölgede yaşayan köylüler, tarlaların PKK/YPG’li teröristler tarafından yakıldığını teyit ederken, teröristlerin Mehmetçik’in koruması altındaki bölgelerde yangın çıkararak hem huzur ve güven ortamına bozmayı hem de yerel halkla Türk Silahlı Kuvvetleri ve SMO’yu karşı karşıya getirmeyi amaçladığı belirtildi.

Yerel yönetimden bir yetkili de açıklamasında, terör örgütünün, provokasyonlarına gelecek günlerde de devam etmesinin beklendiğini ifade etti.Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.